Search Console İstenmeyen Linkleri Kaldırma

• Merhabalar,

Search Console üzerinden bazı linkleri kaldırmam gerekiyor. Nasıl yapılacağını 3-5 biliyorum da, sizden de teyit alarak yardım almak istedim.

Öncelikle, indexlenmemesi gereken linkler benim hatamdan dolayı index aldı, normalde ben etiketler için indexleri kapattım sanıyordum ama kapatmamışım ve index almış. Sonrasında robots.txt'den falan engelledim ama index aldığı için Search Console hata veriyor. Tüm etiketler; alanadı.com/tag/ mantığında ilerlemekte. Ben direkt olarak /tag/ olan tüm linkleri kapsayacak şekilde etiketleri google'dan kaldırmak istiyorum.

Bu durumda tam olarak izlemem gereken adımlar Search Console üzerinde nasıl olmalı? şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Mesaj bir defa düzenlendi. Son düzenleyen: IamROOT (24 Temmuz 2024 10:18).

• En İyi Cevap

Merhaba,

search.google.com/search-console/about Üzerinden üyelik girişi yaparak web sitenizi seçin. Daha sonrasında 'URL Kaldırma' bölümünden 'Yeni İstek' diyerek 'Bu ön ekle başlayan tüm URL'leri kaldır' seçeneğinden siteadresi.com/tag/ şeklinde istek göndermen gerekiyor.

Mesaj 2 defa düzenlendi. Son düzenleyen: IamROOT (24 Temmuz 2024 10:20).

Şimdi katılın!

Henüz hesabınız yok mu? Topluluğumuzun aktif bir üyesi olun ve oyunlarla, yazılımlarla ilgili ilginç konuları keşfedin! Kaydolun ve tartışmalara katılın, deneyimlerinizi paylaşın ve yeni arkadaşlar edinin. Topluluğumuzda herkesin kendine göre bir yer bulabileceğinden eminiz. Hadi, gelin ve bizimle birlikte eğlenceli ve bilgilendirici bir yolculuğa çıkın!