FiveM'de Envanterde Steam İsmi Yerine RP İsmi Yazdırmak

• FiveM'de rol yapma sunucularında, oyuncuların Steam isimleri yerine RP (Rol Yapma) isimlerinin envanterde görünmesi, oyunun daha gerçekçi ve sürükleyici olmasını sağlar. Bu rehberde, bu değişikliği nasıl yapabileceğinizi adım adım anlatacağız.

Adım 1: Gerekli Kaynakları ve Dosyaları Hazırlayın

1. Kaynak Dosyalarını Bulun: Sunucunuzda envanter sistemini yöneten kaynak dosyalarını bulun. Bu genellikle resources klasöründe bulunur.
    2. RP İsimlerinin Tutulduğu Veritabanını Kontrol Edin: RP isimleri genellikle bir veritabanında saklanır. Veritabanınızda oyuncuların RP isimlerini tutan tabloyu ve sütunu belirleyin.

Adım 2: Kod Değişikliklerini Yapın

1. Envanter Kodunu Açın: Envanterle ilgili kodların bulunduğu dosyayı açın. Bu dosya genellikle inventory.lua veya benzeri bir isimde olabilir.
    2. RP İsmini Çekmek İçin SQL Sorgusu Ekleyin: RP isimlerini veritabanından çekmek için bir SQL sorgusu ekleyin. Örneğin:

local rpName = nil
      MySQL.Async.fetchAll('SELECT rp_name FROM users WHERE identifier = @identifier', {
         ['@identifier'] = GetPlayerIdentifiers(playerId)[1]
      }, function(result)
         if result[1] then
             rpName = result[1].rp_name
         end
      end)
    3. Envanterde Gösterilen İsmi Değiştirin: Envanterde gösterilen ismi Steam ismi yerine RP ismine çekecek şekilde değiştirin. Örneğin:

local displayName = rpName or GetPlayerName(playerId)
    4. Kodun Uygun Yerine Ekleyin: Bu değişiklikleri, envanterin oyuncu isimlerini çektiği ve görüntülediği kod bloğuna ekleyin.

Adım 3: Değişiklikleri Test Edin

1. Sunucuyu Yeniden Başlatın: Yaptığınız değişikliklerin aktif olabilmesi için sunucunuzu yeniden başlatın.
    2. Test Edin: Sunucunuza bağlanarak envanterinizi açın ve RP isminizin görünüp görünmediğini kontrol edin.

FiveM sunucunuzda envanterde Steam ismi yerine RP ismini göstermek, rol yapma deneyimini geliştirecek ve oyuncuların oyuna daha fazla bağlanmasını sağlayacaktır. Yukarıdaki adımları takip ederek bu değişikliği kolayca yapabilirsiniz.

Şimdi katılın!

Henüz hesabınız yok mu? Topluluğumuzun aktif bir üyesi olun ve oyunlarla, yazılımlarla ilgili ilginç konuları keşfedin! Kaydolun ve tartışmalara katılın, deneyimlerinizi paylaşın ve yeni arkadaşlar edinin. Topluluğumuzda herkesin kendine göre bir yer bulabileceğinden eminiz. Hadi, gelin ve bizimle birlikte eğlenceli ve bilgilendirici bir yolculuğa çıkın!